Gümüşpala Petek Temizliği 0551 231 83 55

Gümüşpala petek temizliği yapan tesisatçı olarak iyi yanmayan , ısıtmayan petekleri makine ve kimyasallarla temizliyoruz. Avcılar tesisatçı petek temizliği servisini aynı gün içinde çağırabilirsiniz.

Peteklerin içindeki kirlerden dolayı su iyi bir şekilde ısınarak peteklere ulaşamaz bu durumda kombi kendini devamlı çalıştırır ve yüksek doğalgaz faturalarına neden olur. Önleminizi petek temizliği yaptırarak alabilirsiniz.

Özel makine ve Kimyasallarla Temizlik

Gümüşpala petek temizliği hizmetlerinden yoksun kalan peteklere sahipseniz eğer maalesef tesisatlardaki su kirliliğinin yanı sıra belki su kaybı da sürekli olacak şekilde devam ediyor olabilir. Su basıncının düştüğü ve kombiye sizin su ilavesi yaptığınız anlar sıklıkla yaşanıyor mu? Aslında bunun klasik bir önlemini aldınız fakat peteklerden sızan sular sizce nerede gidiyor? Daha doğrusu petekler neden durduk yere suyun sızmasını sağlıyor?

Gümüşpala petek temizleme ile sızan peteklerin tek sorununun korozyon ve bağlantılardaki gevşemeler, tam tutulmaması, montaj hatasına bağlı zamanla sorun ortaya çıkma gibi olasılıklar üzerinde durabiliriz. Zaten sızan kısımların tamamını görmeniz mümkün değildir. Şöyle ki sıcak su boruları her zaman gözünüzün önünde olmaz duvar içlerindedir. Duvar içinde yarım metre kadar derinde yer alan bir çatlağı fark etmeniz o başlangıç yerinden itibaren belki aylar boyunca zaman geçmesinden sonra olacaktır. Sızıntı yapılmasına neden olan içindeki maddelerdir. Kireç ve pas en sıklıkla verebileceğimiz örneklerden bazısı olmakla birlikte hem bunları tahliye etmek hem de sızıntıyı durduracak, kapatacak olan formüle sahibiz. Öncelikle sızan kısımda hava boşluğu vardır ve bunu fark ettiği anda kristalleşecek kimyasal takviyesi ile petek içlerinden müdahale yapılabilir. Temizlik için ise yine farklı bir kimyasal ile maddelerin çözünmesi sağlanır ve petekler açılmadan tamamen cihaz kabloları ile maddeler alınır.

Gümüşpala petek temizliği işlemleri tamamlandığında, tesisat ömrü için koruyucu kimyasal uygulaması yapmayı da ihmal etmiyoruz.

Be the first to comment

Leave a comment

0551 231 83 55