Petek Temizliği

Petek temizliği tesisatın içinde biriken kir tortu,pas, kireç gibi maddelerin tesisatan arındırılması işlemidir. Bu pislikler eğer tesisatta yer edinmeye devam eder ise ısınma sorunları yaşayabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Petek Temizliği Yakıt Tasarrufu Sağlar

Petek temizliği yaptırmanız durumunda yakıt tasarrufu sağlayacaksınız. Nasıl mı ? Tıkalı olan tesisatı ısıtmak için kombiyi sürekli yanar halde görüyorsunuzdur buda gaz maliteyi demek çünkü belli bir derecede ayarlanan kombi o ısıyı bulmak için sürekli devrede olacak ama ısınmayı engelleyen birşeyler var. İşte ısınmayı engelleyen pislikler temizlendikten sonra tesisat rahat bir nefes alacak ısı her yere dağılacak bu nedenle kombi kendini daha uzun sürede devreye sokacak. Buda sizlere yakıt tasarrufu olarak geri dönecektir.

Avcılar tesisatçı sayesinde ısınmak için daha fazla para ödemenize gerek yok. Kış günlerinizin korkulu rüyalarından birisi de geç ısınan erken soğuyan petekleriniz olmasın! Petek temizliği ile bu sorunun ortadan kalkması işten bile değil. Peki, bu temizliği kim yapacak? Bunun için de endişelenmenize gerek yok. Avcılar petek temizliği aramanız gereken tek adres.

Peteklerin kirlenmesinin nedeni olarak peteklerin içindeki kireç, tortu ve çamur birikintilerini gösterebiliriz. Petek kirlenmesi olağan bir durumdur ve petek temizliğinin birkaç senede bir yapılması gerekmektedir. Petek temizleme makineleri ile hem zaman tasavvuru sağlarsınız hem de kökten çözüme ulaşırsınız.

Petek temizliğinin faydalarından birisi de iyi ısıtmayan peteklerin ilk günkü gibi ısı vermesinin sağlamasıdır. Avcılar petek temizliği sayesinde peteğinizdeki ısı kaybı önlenir. Petek temizliği kimyasal araçlarla ve basınçlı özel tesisat temizleme makine sistemlerince Avcılar tesisatçı tarafından yapılır. Petek temizliği yapıldığı zaman kombi daha esnek çalışacaktır. Böylelikle petek temizliği sonrasındaki değişimi faturanızda direkt olarak göreceksiniz.

Be the first to comment

Leave a comment

0551 231 83 55