Su Kaçağı Tespiti Avcılar

Su kaçağı tespiti Avcılar telefon numarası 0212 674 69 83 cihazlı su tesisatçısı avcılarda kameralı su kaçağı bulma fiyatı 99 TL en ucuz servis veren firmayız. Avcılar tesisatçı şubemizi arayın su kaçakları kabus olmaktan çıksın alt komşuya su sızıntısı var ise hiç bir yeri kırıdırmadan önce bizimle iletişime geçiniz.

Su kaçakları geçmiş zamanlarda evlere görülebilecek tesisat sorunlarından birisiydi. Çünkü bu sorunların çözümü için su kaçağının bulunduğu yer çok zor tespit edilmekteydi. Ustalar su kaçağının bulunduğu yeri bazen deneme yanılma yöntemi ile bulmaya çalışmaktaydı. Bu da su kaçağının bulunduğu eve çok ciddi hasarlar verilmesi anlamına gelmekteydi. Fakat su kaçağının tespiti için teknolojik cihazların kullanılmaya başlanması bu sorunun geçmişte kalmasını sağladı.  Su kaçağı tespiti Avcılar firmamız arıza tespiti yapılırken teknolojik imkânlardan sonuna kadar yararlanılmaktadır. Akustik dinleme cihazı, boru görüntüleme cihazı ve nemölçer gibi farklı cihazlar kullanılarak su kaçağının yeri çok kısa sürelerde tespit edilebilmektedir. Ayrıca bu tespit esnasında herhangi bir yerin kırılmasına da gerek olmamaktadır.

Su kaçağı tespiti Avcılar tesisatta kaçak araması yapılırken kullanılan cihazlar farklı durumlarda daha etkili olabilmektedir. Örneğin termal kameralar borulardan geçen suyun sıcaklığını kullanarak kaçakları tespit etmektedir. Sıcak suların bulunduğu borular termal kamera ile incelendiğinde suyun düz bir hattan ilerlediği görülecek fakat kaçağın olduğu bölümde sıcaklığın ciddi bir şekilde dağıldığı fark edilecektir. Bu farklılık su kaçağının yerini tam olarak tespit edilmesini sağlamaktadır. Termal kameralar soğuk suların olduğu borulardaki kaçakları da çok rahat bir şekilde tespit edebilmektedir. Fakat bu cihazların asıl etkili olduğu yer yukarıda da bahsedildiği gibi sıcak suların bulunduğu borulardır. Yani ısıtma sistemlerine ait tesisatlar üzerinde bulunan su kaçakları bu yöntemle daha rahat tespit edilmektedir.

Avcılar su kaçağı tespiti yapıldıktan sonra sadece kaçağın olduğu bölüm kırılmaktadır. Bu bölüm kırıldıktan sonra hasarlı boruya ulaşılmakta ve bu boru hızlı şekilde tamir edilmektedir. Tamirat işlemi bittikten sonra ise açılan bölüm yine büyük bir özen içerisinde kapatılmakta ve ilk haline getirilmektedir. Teknolojik cihazların sağladığı bu fayda ile ev ya da işyerlerindeki su kaçakları tamir edildiğinde neredeyse hiçbir iz bırakılmamaktadır. Bunun nedeni ise sadece küçük bir bölümün kırılmasıdır. Bu tamirat sayesinde hem su tesisatı eski haline dönmekte hem de evin duvarlarının küflenmesi ve zarar görmesi engellenmektedir. Bu da ev içerisindeki yaşan kalitesini aynı seviyede kalmasını sağlamaktadır.

Be the first to comment

Leave a comment

0551 231 83 55